İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

WhatsApp tarafından yapılan bir rapora göre , WhatsApp uygulamasında TouchID ve FaceID’yi desteğine kavuşacağı duyuruldu.. WhatsApp’daki gizlilik ayarları yakında “TouchID Gerekli” olarak adlandırılan yeni bir seçenek olacak. İPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR gibi cihazlar FaceID desteğine sahip olacak.

Bu ayar etkinleştirildiğinde, WhatsApp’ı her açtığınızda, TouchID veya FaceID ile doğrulamanız gerekir, böylece platformda ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.

Bu kimlik doğrulama yöntemlerinden herhangi biri başarısız olursa, telefon şifreyi soracaktır. Ne parmak izi verileriniz ne de yüz verileriniz WhatsApp sunucularına gönderilmeyecek.

Yeni özelliğin geliştirme  “beta” aşamasındadır. Bu özellik, iOS kullanıcılarının bir sonraki güncellemede görebilecekleri anlamına geliyor.

WhatsApp Business da bu kimlik doğrulama özelliğine sahip olacağı, önemli bilgilerin bulunduğu konuşmaların daha iyi korunmasına yardımcı olacağı paylaşıldı.

Benzer özelliğin Android kullanıcılarının da kullanılımına sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Yakın bir tarihte android işletim sistemi için çalışmalara başlanılabileceğini düşünüyoruz.

İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s